Mogielanka zagra z Orłem Gielniów

Piłkarze Mogielanki w najbliższą sobotę rozegrają drugi ligowy pojedynek w obecnym sezonie. Przed własną publicznością podejmą Orła Gielniów. Czy podopieczni trenera Sylwestra Sokoła pójdą za ciosem i pokonają nieobliczalnego rywala? Pewne jest, że nasz zespół chce walczyć o zwycięstwo. Z pewnością zrobi wszystko, żeby zdobyć komplet punktów.

Rywalizacja w sezonie 2016/2017 nabiera szybszego tempa. Pojedynek Mogielanki z Orłem powinien dostarczyć ogromnych emocji. Kto kogo zaskoczy?

Nie ma zdecydowanego faworyta

Wydaje się, że w sobotę w Mogielnicy wiele może się wydarzyć. W poprzednich konfrontacjach z Orłem Gielniów nasza drużyna traciła punkty. Teraz chcemy, żeby było inaczej. Nie ma wątpliwości, gospodarzy tego meczu interesuje tylko zwycięstwo. Dobrej myśli jest przede wszystkim trener Mogielanki, Sylwester Sokół. A czy sobotni bój ma zdecydowanego faworyta do zdobycia trzech punktów? - Ja nie chciałbym wskazywać faworyta do zwycięstwa. Generalnie mogę powiedzieć, że mój zespół na swoim terenie na pewno zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby pokonać Orła Gielniów - podkreśla Sokół. Nasz rozmówca przyznaje, że jego podopieczni skupiają się na swojej grze. - My nie myślimy o naszym sobotnim rywalu - tłumaczy trener Mogielanki.

Są pewni swego?

Mogielanka w swoim pierwszym meczu w sezonie 2016/2017 zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Zdobyte punkty w Błędowie, 13 sierpnia utwierdzają w przekonaniu, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Piłkarze Mogielanki są zapewne pewni swego, a zwycięstwo z Sadownikiem dodało im jeszcze więcej sił. W sobotę trzeba pójść za ciosem i pokonać kolejną przeszkodę. W drugiej części poprzedniego sezonu nasz zespół przegrał w Gielniowie 3:4. Czy to ma jakieś znaczenie odnośnie najbliższego starcia obydwu ekip? - Nie chciałbym wracać do przeszłości. To, co wydarzyło się wtedy jest już historią. Moi piłkarze po wygranej w Błędowie czują się pewniej. Uważam, że z meczu na mecz powinno być jeszcze lepiej, jeżeli będziemy dobrze grać i nabierać więcej tej pewności - mówi Sokół.

Ciekawe ligowe konfrontacje

Wydaje się, że w najbliższą sobotę w Mogielnicy zapowiada się zacięty bój. Tutaj toczyć się będzie walka o cenne „oczka”, które nadal mogą dać czołową pozycję w ligowej tabeli. Póki co, zarówno Orzeł, jak i nasz zespół należą do czołówki. Najbliższe kolejki mogą pokazać, kto będzie faworytem do zajęcia pierwszego miejsca. Nie ma wątpliwości, zmagania powinny być niezwykle interesujące.

Początek meczu Mogielanka Mogielnica - Orzeł Gielniów o godzinie 17.00.